warszawa skup aut
Charakterystyka, zalety, kroki postępowania przy sprzedaży samochodu.
12 lipca 2018

Czy taka sprzedaż się opłaca? Wady i zalety transakcji

skup aut w warszawie

Photo by Nick Karvounis on Unsplash

Sprzedaż samochodu dla wielu osób wydaje się trudnym przedsięwzięciem. Na szczęście jeżeli chodzi o skup aut Warszawa plasuje się w tym przypadku na bardzo wysokiej pozycji. W stolicy bowiem ludzie dużo chętniej niż w innych rejonach Polski, decydują się na sprzedaż samochodu do skupu. Czy warto decydować się na taki krok? Czy sprzedaż samochodu do skupu aut ma sens? Jakie korzyści mogą Państwo otrzymać, sprzedając samochód nam?

Skup aut Warszawa– Na czym to właściwie polega?

Życie codziennie pochłania bardzo dużo czasu. Oddanie zaległego projektu, zrobienie zakupów, naszykowanie dzieci do szkoły, czy poświęcenie czasu na przyjemności okazuje się trudniejsze, niż się spodziewaliśmy. W tym wszystkim nie ma już czasu na zajmowanie się dodatkowymi sprawami, takimi jak właśnie sprzedaż samochodu. Długotrwałe polerowanie karoserii, robienie zdjęć w idealnie korzystnej perspektywie, późniejszy retusz, wystawianie ogłoszenia i poświęcanie czasu potencjalnym klientom, którzy i tak pewnie nie zdecydują się na zakup lub będą chcieli sporo utargować, trwa wieki. Nie każdy ma na to przede wszystkim czas i cierpliwość. Na szczęście w nasz skup aut w Warszawie może uratować tę trudną sytuację i sprawić, ze sprzedaż samochodu będzie nie tylko ekspresowa, ale również korzystna. Jak to zrobić?

Jak przebiega proces skupu auta w Warszawie?

Jeżeli chodzi o skup aut Warszawa jest bardzo rozbudowana pod tym względem. Klienci wręcz nie przestają dzwonić z chęcią sprzedaży samochodu. Cały proces, jaki należy przejść, trwa krótko i niepotrzebne są dodatkowe formalności. Jak to wygląda?

skup aut w warszawie

Photo by Carlo D’Agnolo on Unsplash

Rozmowa wstępna

Podczas rozmowy wstępnej wystarczy podać markę samochodu oraz w skrócie opisać jej stan techniczny. Na tej postawie konsultant będzie mógł stwierdzić, czy skup aut jest zainteresowany danym modelem. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca, wówczas w dane miejsce w określonym czasie wysłany będzie rzeczoznawca, który oszacuje cenę samochodu, jaką proponuje nasz skup aut. Warszawa to miasto, w którym przy ulicach spotkać można wiele parkingów samochodowych, dlatego cały proces sprzedaży nie musi odbywać się w prywatnym domu, czy blisko zakładu pracy klienta. Rzeczoznawcy są elastyczni i dostosują się do możliwości czasowych klientów.

Przyjazd rzeczoznawcy

Kiedy data i miejsce zostanie określone, wówczas rzeczoznawca będzie mógł szybko przyjechać na miejsce. Czas na oglądanie poświęcony przez pracownika skupu aut uzależniony jest od czasu klienta i stanu technicznego pojazdu. Jeżeli jest on w nie najlepszym stanie, potrzebne mogą być dodatkowe minuty na dokładne przejrzenie stanu technicznego pojazdu. Kiedy proces się zakończy, podana zostanie konkretna kwota, na którą oczywiście klient może się nie zgodzić. Ze swojej strony możemy dopowiedzieć, że jeżeli chodzi o skup aut w Warszawie, proponujemy najwyższe stawki za skupowane samochody. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które nie chcą tracić czasu na targowanie i na nieprzyjemne rozmowy, które miałyby dowodzić wyższej wartości samochodu.

Decyzja

To ostatni etap, przed jakim stoi potencjalny klient. Jeżeli uzgodniona cena za pojazd będzie satysfakcjonująca, wówczas klient może w pełni cieszyć się zarobionymi pieniędzmi. Rzeczoznawca płaci gotówką, a cała transakcja opiera się o umowę kupna-sprzedaży, co sprawia, że klient traci jakiekolwiek powiązania z danym pojazdem i nie musi się już nim martwić. Jeżeli propozycja naszego rzeczoznawcy zostanie odrzucona, wówczas klient nie ponosi absolutnie żadnych kosztów związanych z przyjazdem konsultanta na miejsce i z oszacowaniem ceny!

Jakie wady i zalety ma sprzedaż samochodu do skupu aut?

W przypadku skupu aut Warszawa plasuje się na wysokiej pozycji. Było o tym wspomniane już wyżej. Często zdarza się jednak, że klienci tak naprawdę nie zdają sobie sprawy z tego, jakie korzyści ma skorzystanie z oferty takiego miejsca.

Zalety sprzedania samochodu do skupu aut

Warszawa to duże miasto, które przepełnione jest samochodami różnych marek w różnym stanie. Pierwszym plusem, jaki jest bardzo łatwo dostrzegalny, jest fakt zagospodarowania wolnego czasu. Brak formalności związanych z samodzielną sprzedażą samochodu sprawia, że nie dotyka nas frustracja spowodowana długotrwałym wystawianiem samochodu i późniejszą sprzedażą. Kolejnym plusem bez wątpienia jest atrakcyjna cena dla nowych i stałych klientów. Kolejną zaletą jest szybkość samej transakcji i wypłata gotówki jeszcze tego samego dnia. Nie trzeba więc czekać na pieniądze kilka dni tak, jak w przypadku innych skupów samochodów w Warszawie.

Wady sprzedawania samochodów do skupu aut

Czy taka transakcja ma jakieś wady? Zasadniczo nie, jednak wielu klientów uważa, że ceny proponowane przez rzeczoznawców są nieco zaniżone. Nie jest to prawda. Sprzedając samochód, trzeba wziąć nie tylko aspekty wizualne, ale również stan podzespołów samochodu, które często nie są już w tak nieskazitelnym stanie. Oczywiście można negocjować.

Skup aut flotowych Warszawa – Czy to możliwe?

Oczywiście w naszym skupie aut bardzo chętnie przyjmujemy samochody flotowe danej firmy. Mamy świadomość, że wiele firm po pewnym czasie decyduje się na wymianę samochodów na nowe egzemplarze, a sprzedaż dotychczasowej floty może trwać nawet rok. Jeżeli chodzi o skup aut Warszawa jest pod tym względem pionierem. W stolicy firmy bowiem wymieniają samochody najczęściej. Osoby zajmujące się więc korzystną sprzedażą floty samochodów mogą więc za jednym posunięciem sprzedaż wszystkie samochody w atrakcyjnej cenie.

Skup aut Warszawa – Sprzedaż większej ilości samochodów

Często zdarza się, że klienci pragną sprzedać więcej, niż jeden samochód. Oczywiście jest to możliwe, gdyż w naszym skupie aut w Warszawie za gotówkę mogą Państwo sprzedaż nawet kilka sztuk pojazdów. Oczywiście za każdy gotówka płacona jest od ręki. Dzięki temu czas, który byłby poświęcony na długotrwałe wystawianie samochodów, staje się jeszcze krótszy. Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty, gdyż gwarantujemy szybkość i bezpieczeństwo transakcji. Warto skorzystać z naszych usług!

skup samochodów warszawa skup samochodów warszawa